Single Blog Title

This is a single blog caption

Dyscyplina, szacunek i ciężka praca…

Piłka nożna to więcej niż sport…

 

Treningi piłkarskie w Naszym Klubie dają wiele możliwości rozwoju dzieciom. Już od najmłodszych lat staramy się nauczać podstawowych norm zachowań w grupie wśród dzieci i młodzieży. Szacunek do drugiej osoby, dyscyplina i poszanowanie zasad królują na każdych zajęciach już od grupy Przedszkolnej. Uświadamiamy dzieci, że jesteśmy Drużyną i spotykamy się w jednym wspólnym celu – aby zostać światowej klasy piłkarzami!

To nic, że wiele dzieci we wczesnym etapie 6-9lat bardzo często nie ma predyspozycji do uprawiania piłki nożnej. Wtedy bardzo często pojawiają się stwierdzenia typu „Ty to Adasiu do piłki się nie nadajesz – szkoda czasu i pieniędzy na treningi”. W tym momencie trzeba zastanowić się poważnie co dają mojemu dziecku treningi w klubie piłkarskim? Jest wiele czynników bardzo niewidocznych ale mają one bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Są to np. :

– przebywanie w grupie;
– nauka norm, zasad i zachowań w grupie;
– dyscyplina i szacunek do drugiej osoby;
– systematyczność i obowiązkowość;
– dobra zabawa;
– zaspokojona potrzeba ruchu (zalecane 60min dziennie dla dziecka!);
– nauczanie nowych czynności ruchowych, rozwijanie motorycznych zdolności i sprawności ogólnej;
– nawiązywanie nowych znajomości;
– pozytywny wpływ trenera na zachowania dziecka;
– bardzo często dzieci po naszych treningach otwierają się na świat i zaczynają więcej komunikować się z otaczającymi je osobami;
– ZDROWIE.

Pamiętajmy, że na treningu stwarzamy dla każdego jak najwięcej okazji do osiągania „Małych Sukcesów”. Małym Sukcesem dziecka będzie na początku nawet jeden kontakt z piłką w meczu, jedno wybicie piłki do przodu, jedna obrona piłki lecącej w stronę bramki, uderzenie na bramkę, strzelony GOL, wygrany mecz, strzał w „okienko” bramki lub każda inna czynność, która sprawi radość i będzie motywacją do przyjścia na kolejny trening. Niektóre dzieci będą czerpały przyjemność nawet tylko z samej obecności wśród rówieśników na treningu. Musimy być cierpliwi, a efekty przyjdą same. Najważniejsze zadanie przed nami to pielęgnować chęć dziecka do uczestnictwa w treningu.

 

Radosław Rogowski
UEFA B
ja