Single Blog Title

This is a single blog caption

„Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień” sparing z Legią Warszawa

Dnia 28.02.2016 młodzi piłkarze UKS Mini Soccer Academy Mrągowo z rocznika 2007-2009 udali się na cały dzień do Warszawy na sparing z rówieśnikami z drużyny Legii Warszawa. Do wyjazdu cały Klub, rodzice jak i dzieci przygotowywali się już od dawna, gdy tylko pojawiła się informacja o możliwości rozegrania takiego meczu. W pomoc w organizowaniu wyjazdu włączyła się firma Mobilis Group – PKS Mrągowo, która zorganizowała dla dzieci, ich rodziców oraz najbliższych bilety na mecz Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa, a Ruchem Chorzów.

 

 

Dzieci na mecz wyruszyły o godzinie 5:30 z Mrągowa, aby już na godzinę 10:00 zameldować się na Łazienkowskiej na pełnowymiarowym sztucznym boisku treningowym przykrytym dodatkowo balonem (hala pneumatyczna). Przed godziną 10:00 zostaliśmy skierowani do szatni klubu z Warszawy co już budziło zachwyt w oczach małych piłkarzy gdzie mogli obejrzeć ściany zdobione licznymi fotografiami Legii Warszawa niczym w galerii sztuki. Równo o 10:00 przeszliśmy do rozgrzewki i lekkiego treningu, który miał rozluźnić zestresowanych zawodników i dodatkowo pomóc im w zaaklimatyzowaniu się w tak świetnym miejscu do gry. Atmosfera na boisku była wyczuwalna, gdyż przed nami swoje mecze rozgrywały dzieci z kilkunastu zespołów Legii. Wszystko poukładane, schludne i opatrzone wewnętrznymi zasadami funkcjonowania Akademii Legii Warszawa tak, aby możliwości boiska były wykorzystane w 110{9811d0cea67af4ee418cb449dcbbfee2371b31de35ec9f380a3582c558e3c26b}. Około godziny 11:00 chłopcy byli już gotowi do gry. Wspólnie z Trenerem Legii ustaliliśmy, że rozegramy 4 mecze po 15 minut każdy. Wspólne wyprowadzenie zespołów w kierunku licznie zgromadzonych rodziców, przywitanie obydwu zespołów i zaczynamy. Pierwszy gwizdem rozpoczął mecz. Już w pierwszej akcji Nasz zespół był bliski zdobycia gola. Kolejna akcja zakończona uderzeniem w poprzeczkę. Zaskoczona drużyna Legii ruszyła do ataku kończąc akcję przepięknym uderzeniem z dużej odległości. 1-0 dla Legii. Kolejne akcje to liczna wymiana ciosów – akcja za akcję. Pierwszy mecz był pełen okazji do strzelania goli ale zarówno jeden jak i drugi zespół był w stanie niezliczoną ilość razy wybijać piłki lecące w kierunku bramki rywala z samej linii bramkowej. Pierwsze emocje opadły – wynik pierwszego meczu 4:3 dla Legii. W drugim meczu swoje szanse otrzymali kolejni chłopcy, którzy po świetnym meczu wygrywają mecz 3:2 – rewanż udany. Trzecie starcie to już mecz dwóch zespołów, które wiedzą na co stać ich rywala. Spokojna gra w obronie i szybkie ataki doprowadziły do tego, że w trzecim meczu oglądaliśmy tylko jedną bramkę. Wynik końcowy trzeciego meczu 1:0 dla Legii. Przy czwartym meczu nasi chłopcy pełni ochoty do gry nerwowo wypytywali trenera czy to już ostatni mecz tego dnia. Sami po sobie widzieli, że nadszedł czas „teraz albo nigdy”. W pierwszej kolejności szansę gry dostali zawodnicy, którzy w poprzednich meczach nie mieli okazji rozpocząć meczu „od pierwszej minuty”. Akcja za akcję i dużo nerwowości i po 5 minutach wynik na tablicy 3:1 dla Legii. Około 6 minuty wchodzi kolejna piątka naszych zawodników, gdyż zawodnicy grający od pierwszych minut wyglądali na bardzo wyczerpanych. Gra z minuty na minutę wyraźnie na korzyść MiniS`ów, a rywal ogranicza się jedynie do prób kontrataków. Rodzice gorąco dopingujący nasz Klub wzmocnili wiarę w zwycięstwo czego dowodem były strzelane seryjnie gole. Wynik końcowy 4:3 dla UKS Mini Soccer! Bilans gier z Legią Warszawa 2 zwycięstwa oraz 2 porażki. W golach mamy 10:10 – remis.

 

Przyjechaliśmy do Warszawy , aby zmierzyć się z chłopcami ze stolicy i ten sprawdzian można uznać za zaliczony. Chłopcy zostali bardzo pochwaleni przez trenerów Legii Warszawa, którzy byli zadowoleni, że ich chłopcy mogli zmierzyć się z takim rywalem oraz, że ten mecz na pewno będzie bardzo dobrą lekcją. Dla nas jako małego Klubu to wielka rzecz, a dla dzieci i rodziców przygoda na całe życie. Przy okazji sparingu z Legią, dzieci zwiedziły PGE Narodowy trasą piłkarza będąc m.in. w szatni Reprezentacji Polski, odwiedziły ulubioną restaurację McDonald`s oraz obejrzały przy 24 tysięcznej publiczności mecz profesjonalnych piłkarzy Legii Warszawa z Ruchem Chorzów w ramach rozgrywek Ekstraklasy. Dla nas ważne było, aby godnie zaprezentować Mrągowo jako naszą lokalną piłkarską „kuźnię talentów”. Wyjazd możliwy dzięki wsparciu rodziców oraz darczyńców bez których nasz wyjazd nie był by możliwy. Dziękujemy, że gracie z nami w jednej drużynie. Serdeczne podziękowania w imieniu rodziców, dzieci, trenerów oraz zarządu klubu kierujemy do przedsiębiorstw wspierających wyjazd:
– ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH Piotr Lubowidzki
– PIEKARNIA GARDOCKI Halina Gardocka
– PPH ŁUŃSKI
– PHU EKO-DELTA Barbara Kowalczyk
– RESTAURACJA CHATA MAZURSKA Beata i Marek Pyśk
– AUTO NAPRAWA Wiesław Rogowski

Galeria:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.903708649750739.1073741865.568261639962110&type=1&l=86765d9410

DSC00801 DSC00949 DSC00950 DSC01054