Single Blog Title

This is a single blog caption

Warszawski sen – po dwóch latach Rewanż!

Wyjazd na mecz sparingowy z Legią Warszawa. Warszawa 25.02.2018

W niedzielę po godzinie 5 rano wyruszyliśmy z 21-osobową kadrą chłopców podzieloną
na dwa zespoły do Warszawy na sparing z lokalną Legią Warszawa. Mecz odbywał się pod tzw. „balonem” czyli boiskiem piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią, które na okres zimowy zostało przykryte powłoką chroniącą przed opadami i niskimi temperaturami. Od godziny 11:00 rozpoczęliśmy zmagania na dwóch boiskach jednocześnie. Na jednym z nich rywalizowali chłopcy z młodszej kategorii Żaków,
a na drugim ze starszej kategorii Orlików. Mecze zostały podzielone na cztery 15-minutowe części.
Dla większości naszych chłopców był to pierwszy wyjazd do Warszawy i możliwość rozegrania meczu
z młodzieżowymi zespołami Legii Warszawa stąd nie trzeba było nikogo specjalnie mobilizować do gry. Warty uwagi jest również fakt, że szansę wyjazdu do Warszawy otrzymało trzech młodych zawodników Żagla Piecki, którzy na co dzień szkoleni są przez trenerów pieckowskiego zespołu.

 

 

 

Pierwsza trema bardzo szybko minęła i szczególnie młodsi chłopcy wręcz rzucili się do ofensywy próbując od razu eliminować wszelkie próby ataku przeciwnika już pod jego bramką. Z pewnością gospodarze nie byli przygotowani na taki obrót spraw, bo po pierwszych 15 minutach gry schodziliśmy na przerwę z wynikiem 5:1 dla „naszych”. Kolejne dwie części to walka o każdy centymetr boiska, która zakończyła się dwukrotnie wynikiem 2:2. Było widać bardzo dużo fizycznej walki „bark w bark”, wślizgów i wejść, które można powiedzieć, że były na granicy przepisów. Zauważalna była bardzo duża determinacja chłopców z Warszawy, którzy z każdą kolejną minutą starali się coraz bardziej zdominować grę i przybliżyć się do remisu, a następnie do wygranej w sparingu. Ostatnie 15 minut miało zadecydować o tym kto ostatecznie zejdzie z boiska wygranym. Była to zdecydowanie najlepsza część warszawskiej Legii, która stwarzała sobie sytuację w ułamku sekund dochodząc do sytuacji strzeleckich. Naszym chłopcom zabrakło zimnej krwi i spokoju do tego, aby utrzymać wynik. Wdarły się nerwy i pomeczowe łzy. Z doprowadzenia do remisu cieszyli się natomiast zawodnicy Legii, którzy zawiesili poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie.

 

Wynik ostatniej części 1:5 na korzyść Legii. Po meczu nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć oraz przybicia piątek między chłopcami. Wynik końcowy 10:10.

 

 

Młodsi:

UKS Mini Soccer – Legia Warszawa

I część 5:1
II część 2:2
III część 2:2
IV część 1:5

Wynik: 10:10

 

Starsi chłopcy mimo wyraźnych braków w warunkach fizycznych bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w drugiej akcji meczu kiedy to nasz zawodnik zdecydował się na próbę uderzenia na bramkę z dystansu zakończoną pięknym trafieniem w samo „okienko” bramki Legii. Szybko strzelona bramka pozwoliła na chwilowe opanowanie nerwów. Po kilku minutach do remisu doprowadzili zawodnicy Legii, którzy wykorzystali zamieszanie w polu karnym kończąc akcję celnym uderzeniem na bramkę naszego zespołu. Po bramce wyrównującej mecz przybrał postać tzw. wymiany ciosów, akcja za akcję. Po pierwszej części gry zawodnicy zeszli na przerwę z wynikiem 1:1. Druga część meczu rozpoczęła się od szybko zdobytych dwóch goli przez zawodników Legii. Jednak nasi zawodnicy wykazali się wolą walki i zaangażowaniem, które pozwoliło na szybkie odrobienie strat kolejnymi pięknymi bramkami strzelonymi z dystansu co doprowadziło do tego, że wynik tej części zakończył się rezultatem 4:3 na korzyść naszych piłkarzy. Trzecia część na remis. Obfitowała w dużo sytuacji podbramkowych z obu stron. Zakończyła się wynikiem 2:2. W czwartek części mimo wyraźnej przewagi naszych zawodników w sytuacjach podbramkowych to Legia strzelała bramki i wygrała ją 2:0.

 

 

Wynik końcowy 7:8 dla Legii Warszawa. Naszym chłopcom zabrakło skuteczności i opanowania w sytuacjach kiedy była realna szansa na zdobycie bramki. Mimo wszystko wszyscy zasługują na duże słowa uznania i liczne pochwały za zaangażowanie i próbę wygrania meczu z silnym i dobrze dysponowanym tego dnia rywalem.

 

Wyniki:

Starsi:

UKS Mini Soccer – Legia Warszawa

I część 1:1
II część 4:3
III część 2:2
IV część 0:2

Wynik: 7:8