Single Blog Title

This is a single blog caption

Wygrana nie ułatwi Ci drogi do Mistrzostwa!

Nasz Klub daje możliwość odnoszenia małych sukcesów każdemu dziecku. Każdy otrzyma szansę gry i każdy będzie mógł już od września posmakować rywalizacji z rówieśnikami z innych miast. Wynik i sukces w rozgrywkach dzieci to iluzja – dziś jest, a jutro nie ma. Jeden z Trenerów mawiał: „(…) za rok nikt nie będzie pamiętał, że zdobyliście mistrzostwo”. Jest w tym sporo racji, gdyż rozgrywki dzieci nie są rozgrywkami mistrzowskimi. Dzieci w tym wieku dopiero uczą się co to jest sport, co to jest gra drużynowa i jak funkcjonuje zespół. Dzieci popełniają mnóstwo błędów ale błędy te zaprocentują w przyszłości. Nasz Klub skupiać się będzie na „produkowaniu” indywidualnych cech zawodników, aby kończąc wiek juniora byli jak najbardziej wszechstronnymi zawodnikami – jednostkami i mieli szansę trafić do najlepszych klubów piłkarskich w Polsce.„My na WYNIK grać nie będziemy”. Nawiązując do poprzednich słów: cieszmy się i radujmy z każdego udanego dryblingu, wślizgu, obioru piłki czy uderzenia na bramkę naszych zawodników, a na wyniki przyjdzie czas.

Rok temu na wyjeździe szkoleniowym odbywającym się w klubie niemieckiej Bundesligi – Hannover 96 jeden z trenerów mówił o tym jak to ich drużyny młodzieżowe przegrywają swoje mecze w stosunku nawet 10-0. Mówił o tym również, że nikt się tym nie przejmuje, bo uczą zawodników cech indywidualnych i jak mają grać za 10 lat i po 10 latach to ich zawodnicy grają w najwyższej klasie rozgrywkowej, a ich rówieśnicy (którzy w młodym wieku demolowali rywali) bardzo często znikają z tego sportu. Zabawa i satysfakcja z uprawiania sportu to klucz do sukcesu! Trenerze! Bądź cierpliwy i daj bawić się wszystkim swoim zawodnikom!

Tylko 1{9811d0cea67af4ee418cb449dcbbfee2371b31de35ec9f380a3582c558e3c26b} trenujących dzieci staje się w przyszłości zawodnikami profesjonalnymi. Warto o tym pamiętać i warto zwrócić uwagę na to co jest celem nadrzędnym w szkoleniu dzieci i młodzieży. Jakie korzyści daje sport? Jak moje dziecko skorzysta na sporcie? Może nie będzie super piłkarzem, może nie będzie utalentowane w tym kierunku ale pamiętajmy, że sport to zdrowie i to ono jest najważniejsze. W pierwszej kolejności naszym celem jest ukształtować dziecko na zdrowego, świadomego i aktywnego fizycznie, duchowo i emocjonalnie dorosłego człowieka.

 

Radosław Rogowski
UEFA B
ja