Single Blog Title

This is a single blog caption

Zapadamy w zimowy… sezon rozgrywek halowych

W ostatni weekend zakończyliśmy rozgrywki naszych grup młodzieżowych. Na podsumowanie przyjdzie czas w osobnym artykule natomiast w tym skupimy się na tym co działo się w ostatni weekend.

➡️ I liga Młodzików
➡️ UKS Mini Soccer I Mrągowo – LUKS Sport z Kulturą Wydminy 6:3


➡️ II liga Trampkarzy
➡️ UKS Mini Soccer Mrągowo – Omulew Wielbark 2:2

Rozmowa z zawodnikiem UKS Mini Soccer Academy – Oskarem „Rychem” Ostaszewskim

Gratulujemy awansu waszej drużynie Trampkarzy. Wydaje się, że ten sukces w postaci awansu z II do I ligi już w pierwszej rundzie Waszej gry po „11” to wielka niespodzianka. Co o tym myślisz? Miałeś przed sezonem takie myśli, że stać Was na awans?

Od początku sezonu wiedziałem, że jako drużyna jak i indywidualne mamy wielkie możliwości i stać nas na to, aby awansować do ligi wyżej – to była tylko kwestia czasu.

Z każdym kolejnym meczem apetyty rosły, a pierwsza porażka w lidze przyszła dopiero w rundzie rewanżowej. Czy pierwsze mecze był rzeczywiście tak ważne?

Tak, po pierwszych meczach staliśmy twardo na pozycji lidera i nie było mowy o jakiejkolwiek zmianie, jednak zbyt duże rozluźnienie zgubiło nas podczas rundy rewanżowej.

Mógłbyś ocenić krótko postawę zespołu w tym sezonie. Co Wam wychodziło? Co należy poprawić?

Nasz zespół jest jak jedna wielka rodzina. Rozumiemy się bez słów. Potrafimy tworzyć sobie wiele sytuacji nie rozmawiając ze sobą i nie ustalając żadnych schematów. W tym sezonie nie można nam również odmówić walki, bo w każdym meczu wygranym czy przegranym zostawiliśmy serce na boisku. Jednym minusem było marnowanie większości sytuacji bramkowych co nie powinno mieć miejsca.

Niespodziewanie w ostatnim meczu z zamykającym zespołem Omulew Wielbark na swoim boisku otarliście się o kolejną porażkę, która jednak już nie miała wpływu na końcowy układ tabeli. Czy to konsekwencja rozluźnienia – wyszliście na przeciwników „na pewniaka”?

Nie da się ukryć że przed meczem już założyliśmy wygraną na swoją korzyść i byliśmy zbyt pewni siebie co okazało się dla nas zgubą. Zabrakło nam także szczęścia, bo kilkukrotnie obijaliśmy porzeczkę i słupki rywala, ale to nas nie usprawiedliwia. Teraz pozostało nam tylko wyciągnąć wnioski i dalej ciężko pracować.

➡️ Eliminacje Turnieju o Puchar Tymbarku w kategorii U8
➡️ UKS Mini Soccer Mrągowo – MKS Mrągowia I Mrągowo 6:0
➡️ UKS Mini Soccer Mrągowo – MKS Mrągowia II Mrągowo 9:0

➡️ Sparing UKS Mini Soccer Academy – Kłobuk Mikołajki grupa Orlik